گزارش كارآموزي رشته مکانیک در كارخانه قند

مطالب دیگر:
📜آموزش کاربردی نرم افزار SAS📜دانلود 5 فیل لایه باز لوح تقدیر📜شامپوی ضد شوره ، پوسته ، خارش مو ‏‏100% تضمین شده ‏📜پاورپوینت آموزشی نگرش فرایندی📜پاورپوینت جامع اصول و فنون مذاکره و مدیریت اداره جلسات📜مدير يك دقيقه اي📜پاورپوینت آموزشی TQM📜پاور پوینت تكنيك‌هاي كار و تصميم‌گيري گروهي در دفاتر کیفی📜پاورپوینت آموزشی FMEA📜امنيت در شبكه هاي واي فاي WI- FI📜پاورپوینت آموزشی شش سیگما📜خرید آنلاین مقاله تخلیه عرضی📜پاور پوینت تكنيك‌هاي كار و تصميم‌گيري گروهي در دفاتر کیفی📜آموزش كامل دريافت گيفت كارت رايگان + دوبرنامه📜گيفت كارت رايگان📜خرید آنلاین مقاله تخمين ضريب سيالات غيردارسي از اطلاعات تست Buildup چاه📜خرید آنلاین مقاله تراکتور بولدوزر📜خرید آنلاین مقاله ترشوندگي گرافيت تا سرباره وسينتيك📜خرید آنلاین مقاله ترمزگیری📜خرید آنلاین نرم افزار اندروید اطلاعات بورس📜خرید آنلاین نرم افزار اندروید محاسبه قسط بهره📜خرید آنلاین نرم افزار اندروید حسابداری هلو📜پاورپوینت آموزشی 5S یا نظام آراستگی📜دانلود فایل لایه باز امام و رهبر📜تحقیق: معرفی آثار و نظریات مهندس ایرج کلانتری + فایل word قابل ویرایش
گزارش كارآموزي رشته مکانیک در كارخانه قند|39008972|rzq|آر زِد|نمایش فایل:|دانلود گزارش كارآموزي كارخانه قند,كارخانه قند نقده,گزارش كاراموزي از كارخانه قند,كاراموزي صنايع غذايي كارخانه قند,پروژه كاراموزي كارخانه قند,دانلود گزارش كاراموزي,خرید گزارش کارآموزی مکانیک,کارآموزی مکانیک,کارآموزی کارخانه قند
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان گزارش كارآموزي رشته مکانیک در كارخانه قند را مشاهده می نمایید.

داراي مفاهيم كلي و جزئي و قابل استفاده براي كليه كارخانجات قند (بعلت تشابه فرايندي) قابل ارائه بعنوان گزارش كارآموزش و كار تحقيقي براي دانشجويان كارداني و كارشناسي رشته مكانيك، صنايع غذايي، مهندسي صنايع، برق و ...
فهرست بندي شده و كاملاً مرتب بدون نياز به كوچكترين ويرايش (در صورت نياز قابل ويرايش است)، داراي عكس از مراحل فرايند و دستگاهها، تعداد 55 صفحه بدون احتساب فهرست و صفحه اول و بسم الله، ارائه شده در تابستان 1393

در فرمت Word و قابل ويرايش (به همراه فايل PDF)

مقدمه:
نگاهی اجمالی و کلی به مراحل فرایند تولید قند و شکر از چغندر قند
1. کاشت، داشت و برداشت چغندر
چغندر قندهای رسیده و سالم آماده برداشت هستند و معمولا قبل از حمل به کارخانه سر و دم آن ها قطع شده و بهتر است حد امکان عاری از مواد خارجی باشند.
اگر کشاورزان مجبور باشند که پس از برداشت چغندر تا زمان حمل به کارخانه مدتی چغندر را در کنار مزرعه نگهداری کنند باید نکاتی را رعایت کنند:
1. پس از برداشت بخصوص در دو هفته اول پس از برداشت شدت تنفس در چغندر بسیار بالا بوده و گاهی تا چند برابر حد معمول میرسد این امر با ضایعات قندی در چغندر همراه است.
2. چغندر در برابر نور خورشید دچار پژمردگی شده و آب از دست می دهد کاهش آب در چغندر موجب ضایعات وزنی خواهد بود . در چنین حالتی ممکن است که وقتی چغندر به کارخانه میرسد درصد قند ساکارز آن حد بالاتری را نشان میدهد اما از نظر افت وزنی به زیان کشاورز خواهد بود .
3. مدت زیاد نگهداری چغندر در کنار مزرعه پس از برداشت ممکن است موجب افزایش قند رافینوز در چغندر شود . این مسأله نیز در اندازه گیری درصد قند ساکارز به روش پلاریمتری خطا ایجاد می‌کند و احتمال دارد که قند ساکارز اندازه گیری شده در چغندر که به کارخانه تحویل داده می شود بالاتر از حد واقعی نشان داده شود.
4. مدت نگهداری چغندر در کنار مزرعه باید تا حد امکان کوتاه باشد و چغندر به صورتی انباشته شود که مناطق گرمسیر از تأثیر دمای زیاد و در مناطق سردسیر از یخ زدن آن ها جلوگیری شود.


فهرست مطالب:

تاریخچه کارخانه آذرقند نقده
سابقه تاریخی
وضعیت تولید و مصرف شکر در ایران
نقش شکر در تغذیه انسان
مضرات مصرف زیاد مواد قندی
نگاهی اجمالی و کلی به مراحل فرایند تولید قند و شکر از چغندر قند
ارزیابی کیفیت چغندر قند
تحویل دادن چغندر به کارخانه
تکنولوژی قند
مراحل عیارسنجی
تخلیه چغندرقند نگهداری آن در سیلو
انتقال چغندرقند به محل فرآیند
شستشوی چغندرقند
تتهیه خلال چغندر قند
استخراج قند از خلال یا دیفوزیون
عوامل مؤثر بر دیفوزیون
اصول استخراج قند در دیفوزیون
انواع دیفوزیون ها
خشک کردن تفاله
تصفیه شربت خام
تغلیظ شربت یا اواپراسیون
طباخی یا کریستالیزاسیون
خصوصیات پخت توسط آپارات
خشک کردن
مرحله قندسازی
قندگیری از ملاس
اصطلاحات صنایع قند
تشکیل ساکارات از ساکاروز
منابع و مآخذ